Vokietija šalis, kuri labai daug kiaulienos eksportuodavo į Kiniją, o konstatavus, kad šalies teritorijoje yra ligos židinys, eksportas iš karto sustojo. Mūsų augintojams tai reiškia kritusias kainas, nes atsirado didelis mėsos perteklius.

Petras Čepkauskas, Pricer.lt analitikas, sako, kad šį ligos pasistūmėjimą Vakarų Europos link pajus ir mūsų vartotojai.

„Vos tik paskelbta, kad Vokietijoje aptiktas pirmas infekuotas šernas, biržos kaina tą pačią dieną krito 20 ct už kilogramą. Tai daug, nes vietoj 1,47 euro mokama 1,27 euro. Lietuvoje padėtis ta pati. Laukiame, kaip bus toliau“, – dėlioja Algis Baravykas, Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktorius.

Asociacijos vadovas sako, kad Kinija buvo didžiausia kiaulienos importuotoja iš Vokietijos – per metus išveždavo apie 600 tūkst. t mėsos. Tai dešimt kartų daugiau nei pagamina visa Lietuva ir visą šį kiekį gali tekti suvalgyti Europos viduje. Tikėtina, kad gana daug mėsos bus atvežta ir pas mus, dėl to kompleksai pajus spaudimą.

„Būtų gerai, jei vokiečiai sugebėtų susitarti su kinais ir jiems leistų eksportuoti į šią šalį, nes radus šios ligos židinius, prekyba su Kinija stabdoma ir kainos Europoje krito“, – aiškina Egidijus Mackevičius, Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius.

Jis viliasi, kad šis nuosmukis trumpalaikis. Į Kiniją vežti pradės šalys, kuriose Afrikinio kiaulių maro nėra, pavyzdžiui, prancūzai ir savo mėsą išvežtų, o vietoj eksportuotos vartos vokišką. Jei taip nenutiks, prognozės liūdnos – Europoje mėsos perteklius ir augintojai bei perdirbėjai tiesiog laukia, kad visos tiekimo grandinės pasikeis.

https://www.delfi.lt/agro/agroverslo-naujienos/vokietijos-ukiuose-plintanti-infekcija-paveiks-kiaulienos-kainas-lietuvoje.d?id=85351833

https://www.delfi.lt/agro/agroverslo-naujienos/vokietijos-ukiuose-plintanti-infekcija-paveiks-kiaulienos-kainas-lietuvoje.d?id=85351833
Dalintis

Paskelbti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

į viršų