2020 m. Pietryčių Azijos šalis per dieną eksportavo 5000 gyvų kiaulių ir kiaulienos produktų.

Tailandas tikisi, kad kiaulių pramonė 2020 m. (kiaulių ir kiaulienos eksportas) pasieks 750 mln. JAV dolerių, kadangi AKM protrūkių neturėjimas padidino kiaulių, tinkamų veisimui ir kiaulienos paklausą regione. Gyvulininkystės plėtros departamento (DLD) duomenimis, Tailandas per dieną užaugino beveik 55 000 kiaulių, iš kurių 5000 buvo išsiųstos į užsienį kaip gyvi gyvūnai ar kiaulienos produktai.

Tačiau gruodžio pabaigoje kiaulių eksportas sulėtėjo dėl griežtesnių Kambodžos apribojimų, taikomų Tailando kiaulių eksportuotojams.Dėl to kiaulių kaina Tailande gruodžio mėn. sumažėjo iki maždaug 2,00 USD už kg, kai aukščiausia kaina buvo spalio mėn. – 2,8 USD / kg. 

Griežtesni Kambodžos apribojimai Tailando siuntėjams yra skirti geriau kontroliuoti ligų perdavimą tarp šalių. Tačiau šis Kambodžos žingsnis sukėlė kivirčą su maždaug 50 Tailando eksportuotojų, kurie liko be verslo. „Tos pačios grupės taip pat bandė įtikinti Laoso vyriausybę leisti tik savo nariams per Laosą gabenti gyvas kiaules iš Tailando į Vietnamą. Tačiau Laoso vyriausybė atsisakė. Bandymai monopolizuoti gyvų kiaulių eksportą iškraipytų kiaulių kainą Tailande, sakė protestuotojai. Tai nebūtų naudinga kiaulių augintojams Tailande “, – komentavo Paul A. Anderson, Pietryčių Azijos generalinis direktorius /„ Genesus Inc. “ tarptautinių pardavimų vadovas.

Šiais metais Vietnamas importavo daugiau nei 100 000 kiaulių, tinkamų veisimui, kurių daugiausia kilo iš Tailando.

https://www.euromeatnews.com/Article-Thailand-expects-a-300%-increase-in-live-pig-and-pork-exports/4390

Dalintis

Paskelbti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

į viršų