Šalis užpildinėja spragas, kurias bendrojoje rinkoje paliko kiti pagrindiniai eksportuotojai į trečiąsias šalis, pavyzdžiui, Ispanija ir Danija.

Vokietijos kiaulių kainos šią savaitę pakilo iki 1,40 euro už kilogramą skerdienos svorio, palyginti su 1,30 euro praėjusią savaitę, pranešė Vokietijos gyvūnų augintojų asociacija VEZG, kurią cituoja „Reuters“. Nors šalis prarado svarbias Azijos eksporto rinkas, 12% sumažėjusi kiaulių produkcija Italijoje ir padidėjusi kiaulienos paklausa iš Lenkijos, Rumunijos ir Bulgarijos, atrodo, atsveria padėtį, kurią sukėlė AKM protrūkis šernų populiacijoje Vokietijoje.

Kainos vasario viduryje pakilo iki 1,21 euro ir rinka pradėjo gerėti po Vokietijos kiaulienos importo uždraudimo šalyje atradus afrikinį kiaulių marą (AKM) ir sumažėjusio skerdyklos pajėgumo po koronaviruso protrūkių.

Kinija ir kitos Azijos šalys uždraudė Vokietijos kiaulienos importą 2020 m. rugsėjo mėn., kai AKM buvo rastas laukiniame šerne rytinėje Vokietijoje, o ne ant ūkinio gyvūno, dėl ko sumažėjo kiaulių kainos. Tai paskatino prekybos pasikeitimą, kai kitos ES šalys didino eksportą į Kiniją, Vokietija didino pardavimus Europoje.

https://www.euromeatnews.com/Article-Germany-reports-strong-sales-of-pork-in-the-EU/4518

Dalintis
į viršų