Šiuo klinikiniu atveju siekiama išaiškinti, kaip kovoti su streptokokinėmis infekcijomis, atsižvelgiant į dabartinį sumažėjusio antibiotikų vartojimo kontekstą.
Šis komercinis paršavedžių ūkis užaugina 6 kg paršelių, jame yra 2000 paršavedžių. Jis yra kiaulių tankios populiacijos vietovėje pietryčių Ispanijoje. Iš pradžių ūkis pakaitinių gyvulių gaudavo iš skirtingų šaltinių, tačiau pastaruosius kelerius metus būsimos veislinės kiaulaitės buvo atvežamos iš to paties šaltinio – pačios įmonės veisėjo.
Šio šaltinio paršiavimosi padalinyje kiaulaitėms dažnai pasireiškė streptokokinės infekcijos klinikiniai simptomai. Pagrindiniai klinikiniai požymiai buvo artritas per visą laktacijos laikotarpį, tiek priekinių, tiek užpakalinių galūnių, ir meningitas daugiausia laktacijos laikotarpio pabaigoje (nuo 23 dienos). Nuostolių ir nepasveikusių gyvulių procentas paršiavimosi padalinyje svyravo nuo 1,5 iki 2 proc.
Kai tik paaiškėjo, kad vienas iš būdų suvaldyti streptokokinę infekciją yra autogeninės vakcinos, pradėjome vakcinaciją.
Visą veislinę fermos bandą paskiepijome visapuse vakcina, o po mėnesio – revakcinavome. Visapusę vakcinaciją naudoti buvo nuspręsta, siekiant sumažinti infekcijos keliamą spaudimą bandai, tačiau rezultatai nebuvo tokie, kokių tikėtasi, nes klinikiniai požymiai nesumažėjo paršiavimosi padalinyje ar jauniklių auginimo vietoje.

https://www.pig333.com/articles/controlling-streptococcal-infections-on-a-sow-farm_20237/

Dalintis
į viršų