Kiaulienos, jautienos ir paukštienos kainos nukrito dėl maisto paslaugų sektoriaus uždarymo.
Mėsa Serbijoje tapo pigiu produktu, kai po koronaviruso krizės buvo uždarytas maisto paslaugų sektorius, ir mėsos produktų eksportas buvo sustabdytas. Šiuo metu kiauliena yra 10–155% pigesnė nei prieš metus, jautienos kainos sumažėjo 33–40 proc., taip pat sumažėjo paukštienos produktų kaina. Interviu naujienų agentūrai „Beta“ „Matijevic“ mėsos įmonės bendrasavininkas Zoranas Matijevičius sako, kad didžiausia mėsos paklausa dažniausiai būna vasarą, todėl kainos kyla, tačiau dabar rinka yra prisotinta dėl sumažėjusio mėsos eksporto ir nepakankamo vidaus ir užsienio turistų skaičiaus.

„Nėra kam parduoti mėsos vidaus rinkoje, pasiūla yra perpildyta, nes nėra eksporto, kainos nukrito ir gamintojams tai sukelia problemų“ – sakė Matijevičius. Kalbant apie eksportą, Serbijai nepavyko išsiųsti 5000 tonų jautienos į Turkiją, nepaisant 2018 m. pasirašyto susitarimo, o kiaulienos produktų gabenimas Bosnijoje ir Hercegovinoje yra komplikuotas po draudimo dėl afrikinio kiaulių gripo.

Apribojimai turi įtakos net gyvulių eksportuotojams, dėl Turkijos, Italijos ar Kinijos rinkų, uždarytų nuo kovo mėn. „Mes eksportuodavome  apie100 jaučių per dieną arba 500 jaučių į savaitę prieš pandemiją, o dabar mes turime 5000 jaučių, paruoštų parduoti, tačiau pirkėjo nėra“, – sakė Serbijos skerdyklos savininkas Milenko Durdevicas.

https://www.euromeatnews.com/Article-Serbias-meat-market-is-collapsing/4066
Dalintis

Paskelbti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

į viršų