Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) statistika rodo, kad gyvūninės kilmės lietuviškų maisto produktų eksporto rodikliai auga aštuntą mėnesį iš eilės. Per šių metų rugsėjį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, eksportuota 454 tonomis arba net 65 proc. daugiau lietuviškos šviežios mėsos.

Nepaisant užkrečiamųjų virusinių ligų (afrikinio kiaulių maro, paukščių gripo, COVID-19 pandemijos) plitimo ir keliamų iššūkių, Lietuvos gamintojai sėkmingai plečia ne tik šviežios mėsos eksportą (pavyzdžiui, jautienos mėsos eksportas išaugo kone dvigubai, t. y. daugiau kaip 129 tonomis, paukštienos – daugiau kaip 1,5 karto arba 344 tonomis). Aktyviausiai Lietuvos eksportuotojai savo produkciją rugsėjį siūlė Ukrainos, JAV, Izraelio, Uzbekistano, Kinijos ir kitų didelę paklausą turinčių šalių rinkose.

„Toliau augantys lietuviškų maisto produktų srautai rodo, kad mūsų šalies gamintojai įsitvirtinę pasaulinėje tiekimo grandinėje, yra labai gerai vertinami tarptautinėse rinkose ir gali sėkmingai konkuruoti net susidūrę su dideliais iššūkiais. Visą pasaulį apėmusi koronaviruso pandemija buvo ir išlieka dideliu išbandymu tiek verslininkams, tiek ir VMVT inspektoriams, užtikrinant efektyvią iš ne ES šalių vežamų siuntų srautų kontrolę. Per rugsėjo mėnesį VMVT pasienio veterinarijos postuose dirbantys inspektoriai patikrino 27 proc. daugiau siuntų nei 2019 m. rugsėjį. Iš viso šiemet iki rugsėjo pab. leista eksportuoti 16,8 tūkst. maisto ir pašarų, gyvų gyvūnų eksporto siuntų (2019 m. tuo pačiu laikotarpiu – 14,7 tūkst.)“, – sakė VMVT direktorius Darius Remeika.
https://vmvt.lt/naujienos/rugsejo-men-eksporto-rodikliai-lietuvisku-produktu-eksportas-toliau-auga

Dalintis

Paskelbti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

į viršų