Nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai kaimyninėje Lenkijoje ir Bulgarijoje – dar vienas įspėjimas mūsų šalies kiaulių augintojams neprarasti budrumo ir atsakingai saugoti savo ūkius.
Jau antrasis AKM protrūkis šiais metais užfiksuotas Bulgarijoje. Liga pirmą kartą šiemet buvo nustatyta liepos mėn. daugiau nei 120 kiaulių laikymo vietoje. Naujas atvejis nustatytas š. m. rugpjūčio 18 d. ūkyje, kuriame buvo laikoma 13 tūkst. kiaulių. Protrūkio vietoje nedelsiant pradėtas epizootinis tyrimas, siekiant nustatyti, kaip liga galėjo patekti į šią didelę komercinę kiaulių laikymo vietą. Pradėti ir kiaulių gaišinimo bei vietos dezinfekavimo darbai.
Dar vienas AKM protrūkis nustatytas š. m. rugpjūčio 17 d. Lenkijoje esančiame kiaulininkystės ūkyje, kuriame buvo laikoma beveik 80 kiaulių. Kaimyninėje šalyje tai jau 55 protrūkis šiais metais. Toks didelis atvejų skaičius Lenkijoje nebekelia nuostabos, kadangi virusas jau yra įsisiautėjęs laukinėje faunoje (šernuose) – liga diagnozuota daugiau nei 2 tūkst. vietų. Kaip rodo patirtis, kuo didesnė AKM viruso koncentracija laukinėje faunoje, tuo didesnė rizika ligai patekti ir į kiaulininkystės ūkius.

https://vmvt.lt/naujienos/pranesama-apie-naujus-akm-atvejus-bulgarijos-ir-lenkijos-ukiuose

Dalintis
į viršų