https://www.euromeatnews.com/Article-Strong-demand-for-beef-and-sheepmeat-foreseen-by-New-Zealand/4982

Pasak „Beef+Lamb New Zealand“ paviešintos ataskaitos, prognozuojamas tiek avienos, tiek jautienos kainų kilimas eksporto rinkose.

Naujosios Zelandijos raudonos mėsos eksporto perspektyvos lieka šviesios. „Fundamentalieji pagrindinių rinkų duomenys stabilūs, o didelė paklausa ir ribota pasiūla reiškia, kad tiek avienos, tiek jautienos kainos eksporto rinkose kils“, – teigia Andrew Burtt, „Beef+Lamb New Zealand“ vyr. ekonomistas.

Kinija ir toliau vaidins svarbiausią vaidmenį 2021-22 m. raudonos mėsos eksporto veikloje. „Kinijos ir JAV paklausa 2020-21 m. sezono pabaigoje nulėmė patikimą pelną iš eksporto, nes abiejų šalių ekonomika sparčiai pagyvėjo ir paskatino vartotojų pasitikėjimą. Kinijos mėsos paklausai įtaką vis dar daro kiaulienos stygius dėl afrikinio kiaulių maro, o taip pat ir didėjančios vartotojų pajamos bei urbanizacija“, – pasakoja A. Burtt. – „Apskritai prognozės teigiamos dėl visuotinio ekonominio ir maitinimo paslaugų pagyvėjimo bei ribotos jautienos pasiūlos pasaulyje.

Naujojo sezono metu iššūkiu išlieka tiekimo grandinių trukdžiai ir išaugusios krovinių gabenimo išlaidos, susijusios su pasauline COVID-19 pandemija, delta atmainos plitimu bei jų įtaka ekonomikai.

Raudonos mėsos pramonės eksportas ypač svarbus Naujosios Zelandijos ekonomikai, o dėl COVID-19 atsiradusios abejonės sustiprina stabilaus ir nuspėjamo vidaus reguliavimo poreikį, kad raudonos mėsos pramonė nepatirtų didesnio spaudimo.

https://www.euromeatnews.com/Article-Strong-demand-for-beef-and-sheepmeat-foreseen-by-New-Zealand/4982

Dalintis
į viršų