Kinija savo kiaulių bandas atkūrė greičiau nei tikėtasi, padidindama sojos pupelių ir kukurūzų, naudojamų gyvuliams šerti, paklausą ir kainas. Sparčiai augant bandoms, didžiausiam pasaulio vartotojui netrukus gali reikėti importuoti mažiau mėsos.

Ši dviguba dinamika – pakilusios pašarų sąnaudos ir mažesnių mėsos siuntų į Kiniją tikimybė 2021 m. – grasina sumažinti gyvulių ir paukščių augintojų pajamas JAV, Brazilijoje ir kitose šalyse, taip pat bendrovių, perdirbančių gyvulius į mėsą, pelną. Dar blogiau tai, kad augintojai patiria smūgį kaip tik tada, kai bando kilti iš koronaviruso pandemijos, kuri padidino išlaidas ir sumažino gyvulių kainas šalies viduje.

W. Sawyeris prognozuoja, kad amerikietiškos jautienos, kiaulienos ir vištienos gamintojai 2021 m. patirs 12 proc. didesnes pašarų sąnaudas nei šiais metais.

Tuo tarpu nerimas dėl mažėjančio mėsos eksporto į Kiniją ateinančiais mėnesiais jau pradėjo atsiliepti kainoms JAV, kur paklausa restoranuose ir įstaigose, pavyzdžiui, mokyklose, dėl pandemijos vis dar išlieka sumažėjusi.

Vyresnioji „Rabobank“ gyvulininkystės analitikė Pan Chenjun praėjusią savaitę apskaičiavo, kad kiaulienos importas Kinijoje kitais metais gali nukristi 30 proc.

Brazilijoje, kuri yra didžiausia vištienos eksportuotoja pasaulyje, pašarų išlaidos patyrė papildomą postūmį: vietinės valiutos devalvaciją. Silpnesnis realas paskatino eksporto patrauklumą, todėl sojos pupelių atsargos pasiekė mažiausią lygį nuo 1999 m.

Sausra taip pat niokoja vasaros kukurūzų pasėlius pietinėje šalies dalyje – paukštienos ir kiaulienos gamybos centre. Pasak mėsos eksportuotojų grupės „ABPA“ vadovo Ricardo Santino, toks derinys pakėlė braziliškos mėsos kainas į naują lygį.

https://m.delfi.lt/verslas/bloomberg/article.php?id=86014607

Dalintis

Paskelbti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

į viršų