Pramonė turėtų būti pasirengusi „didelei pasaulinei finansinei katastrofai“, sako „Gira mėsa “ direktorius Rupertas Claxtonas, nesitikintis, kad paukštienos, jautienos ir kiaulienos rinkos iki kitų metų sugrįš iki lygio, buvusio prieš COVID

COVID-19 visiškai sutrikdė mėsos pramonę, pakeitė mėsos perdirbėjų darbą, paukštienos, jautienos ir kiaulienos gamybos būdą, kaip vartotojai perka ir prekybą tarp šalių.

Per trumpą laiką pandemijos metu mažmenininkai sunkiai įstengė patenkinti padidėjusią mėsos paklausą, maisto tiekimas sustojo, o protrūkiai perdirbimo įmonėse sukėlė darbo jėgos trūkumą. Tačiau ką ilgainiui reiškia COVID-19 Europos mėsos sektoriui? 

Pasak konsultacijų ir rinkos tyrimų įmonės „Gira“ direktoriaus Ruperto Claxtono, mėsos sektorius toli gražu nėra apsaugotas nuo artėjančios pasaulinės recesijos.

Šių metų Belgijos mėsos apskritojo stalo susitikime, kuris vyko praėjusią savaitę, Claxtonas atstovams sakė, kad jį ypač neramina ekonominis COVID-19 poveikis, kuris bus jaučiamas ir 2021 m. 

Pasak „Gira“, maisto tiekimas JAV 2020 m. sumažėjo –27%, palyginti su 2019 m. duomenimis. Rinkos tyrimų įmonė prognozuoja, kad 2021 m. sektorius vėl sumažės -10%, palyginti su 2019 m.  

Kinijoje situacija yra pozityvesnė – maisto paslaugos šiais metais sumažėjo -24 proc., o prognozuojama, kad iki 2021 m. padidės 5 proc. (lyginant su 2019 m.).

Europoje maisto tiekimas šiais metais sumažėjo -33%, o prognozuojama, kad 2021 m. bus -14% sumažėjimas. „Dėl pandemijos mes turime susilpnėjusią rinką“, – sakė Claxtonas.
https://www.foodnavigator.com/Article/2020/08/31/Gira-meat-analyst-concerned-for-poultry-beef-and-pork-markets-in-Europe

Dalintis

Paskelbti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

į viršų