Lietuvoje užfiksuotas antras šiais metais afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys – jis nustatytas Plungės rajone, nedideliame ūkyje, kur savo reikmėms buvo laikomos penkios kiaulės, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
VMVT nurodo, kad įtarimai dėl ligos kilo ūkyje staiga nugaišus vienai kiaulei. Visoms kiaulėms buvo paimti kraujo mėginiai, o nugaišusiai – organai, jie išsiųsti į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą, kuriame visoms kiaulėms patvirtinta AKM diagnozė.
VMVT specialistai pradėjo tyrimą, siekdami nustatyti, kaip AKM virusas pateko į ūkį.
Specialistų vertinimu, atsižvelgiant į atvejus laukinėje gamtoje, didelė rizika AKM pasireikšti kiaulių laikymo vietose kyla ir Kauno, Telšių, Švenčionių, Utenos, Molėtų, Vilniaus rajonuose. Kaimyninėse šalyse AKM situacija taip pat nėra palanki. Latvijoje šiais metais nustatyti 3 AKM židiniai, kuriuose sunaikinta daugiau kaip 11,5 tūkst. kiaulių, o Lenkijoje – 15 židinių, juose buvo sunaikinta beveik 40 tūkst. kiaulių.
https://www.delfi.lt/agro/agroverslo-naujienos/lietuvoje-uzfiksuotas-antras-siais-metais-afrikinio-kiauliu-maro-zidinys.d?id=84876309&fbclid=IwAR0YJw8xJNhuf-WQIk0z0RpFY-d30bmlOn-vbDqs-k6imso4AMYK1Cwiv-M

Dalintis

Paskelbti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

į viršų