Sunkus scenarijus Europos šalims importo klausimu.
Prekių pristatymas šiais laikais tampa pagrindine problema Europoje, nes vežėjai turi peržiūrėti savo maršrutus, kad išvengtų šalių, kuriose yra daug korona viruso atvejų.
Tai gali turėti rimtų padarinių maisto tiekimo grandinei Europos šalyse, kurios jau yra paveiktos gyvulininkystės nuostolių, sukeltų afrikinio kiaulių maro protrūkių, pavyzdžiui, Rumunija, Bulgarija ir Lenkija. „Kol kas mes vis dar galime pristatyti mėsą Rumunijoje iš savo gamyklų Ispanijoje, tačiau kyla rimtų problemų su pervežėjais. Praėjusią savaitę Ispanijoje radau 4 sunkvežimius, kurie gabeno mėsą į Rumuniją, šią savaitę jų nėra. Jie bijo, kad vairuotojams bus nustatytas karantinas ar kažkas panašaus.Taip pat kyla problemų renkantis tinkamą, atvykimo į tikslą, maršrutą. Mes jau susidūrėme su problemomis su maršrutais per Slovėniją ir Vengriją. Šiuo metu dauguma sunkvežimių keliauja per Austriją, tačiau Vengrijoje yra problemų. Na, jei po kelių savaičių bus sustabdytas gabenimas per Europą, visi Rumunijoje badaus. Šiuo metu manau, kad mes importuojame 70% kiaulienos, suvartojamos vidaus rinkoje “, – sakė Ispanijos gamintojo „Hemosa “pardavimų atstovė Rumunijos rinkoje Veronica Moje. Kiauliena sudaro 53% Rumunijoje suvartojamų gyvūninių baltymų. Dėl afrikinio kiaulių maro kontrolės kiaulienos apsirūpinimo lygis sumažėjo iki 60%, sakoma Wageningeno universiteto ir tyrimų centro (WUR) atliktame nepriklausomame tyrime.
Logistika taip pat daro įtaką mėsos gamintojams Belgijoje dėl eksporto. „Rinkose vis labiau jaučiamas koronos užkrato poveikis įvairiose pasaulio vietose. Panašu, kad didžiosios problemos, susijusios su kitomis prekėmis, kyla dėl logistikos grandinės sutrikimų. Belgijoje einame link visiško sustojimo. Mėsos vartojimui, tai nebūtinai turėtų būti bloga žinia, šiais laikais žmonės gamina maistą namuose labiau nei bet kada. Jei produktas pasieks vartotoją “, – komentavo Belgijos mėsos ofiso vadovas Joris Coenenas.
Tiekimo grandinės sutrikimų ir eksporto trikdžių taip pat sulaukiama iš Lenkijos paukštienos gamintojų, tačiau kol kas kai kurie jų nusprendė susilaikyti nuo komentarų. „Mes kol kas nieko nekomentuojame. Mes nuolat stebime rinką, nes situacija yra labai dinamiška“, – teigė „SuperDrob“ eksporto direktorius.
UAB „Baltic Foods“ komercijos direktorius Laurynas Zimblys tikina, jog šiuo metu didesnių sutrikimų tiekiant mėsą nepastebi, nors Europoje prasidėjus karantinui buvo daug panikos ir įtampos jog logistika gali sutrikti, ypač kai buvo strigimas ties Lietuvos – Lenkijos pasieniu, kur susidarydavo tikrai ilgos eilės, tačiau ši problema buvo išspręsta ir sistema iki šiol veikia puikiai. Be abejonės, žinant dabartinę problemą ir kaip viskas gali greit pasikeisti, mes stebime situaciją ir esame pasiruošę kaip įmanomą skubiau reaguoti į pokyčius rinkoje. Iki šiol prekes vežame sunkvežimiais-šaldytuvais, tačiau mūsų įmonė turi nusitiesę traukinio bėgius, jeigu reiktų keisti transportavimo rūšį, taip pat reikia nepamiršti, kad mėsą galima plukdytis ir laivais, taigi alternatyvų yra iš ties nemažai ir Lietuvoje mėsos trukti neturėtų.
Laurynas Zimblys, Director of Commerce at JSC Baltic Foods, says he does not notice any major disruptions in meat supply at the moment, although there was a lot of panic and tension in Europe when quarantine started, especially when there were really long queues at the Lithuanian-Polish border. However, this issue has been resolved and the system is still working fine. Undoubtedly, knowing the current problem and how things can change quickly, we are monitoring the situation and are ready to respond as quickly as possible to changes in the market. So far we are transporting goods in refrigerated trucks, but our company has a well-established train rails, in case there is a need to change the type of transportation, also people should keep in mind that the meat can be transported by ships as well, so there are quite a few alternatives and we should not lack meat in Lithuania.
https://www.euromeatnews.com/Article-Hard-scenario-for-SE-European-countries-depending-on-imports/3699

Dalintis

Paskelbti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

į viršų