Gruodį JAV jautienos eksportas iš viso sudarė 108 497 metrines tonas, t.y. 4 proc. mažiau nei pernai, bet tai buvo didžiausias kilimas nuo rugpjūčio mėnesio. Eksporto vertė taip pat buvo didžiausia nuo rugpjūčio mėnesio ir išaugo 10 proc., palyginus su pernai, iki 860,8 mln. JAV dolerių.
2023 m. jautienos eksportas iš viso sudarė 1,29 mln. metrinių tonų, t.y. 12 proc. mažiau, palyginus su 2022 m. duomenimis. Nors eksporto vertė ir sumažėjo 15 proc. iki šiek tiek mažiau nei 10 mlrd. JAV dolerių, tai vis tiek buvo trečia didžiausia metinė jautienos eksporto vertė.
„Net nekyla abejonių, kad 2023-ieji buvo kupini iššūkių JAV jautienos eksportui, ypatingai mūsų didžiausiose Azijos rinkose, kuriose ekonominės sąlygos nusvėrė maitinimo paslaugų paklausą“, – pasisakė USMEF prezidentas ir generalinis direktorius Dan Halstrom.
Kita vertus, JAV jautienos eksporto skaičiai ženkliai išaugo Meksikoje, Centrinėje Amerikoje ir Karibų jūros regione, ir mus padrąsina gruodžio mėnesį išaugusi paklausa Pietų Korėjoje ir Kinijoje. Taip pat buvo džiugu matyti tokią didelę eksporto vertę vienam gyventojui gruodžio mėnesį, kuri viršijo 430 JAV dolerių.

https://euromeatnews.com/Article-USMEF%3A-Beef-exports-closed-2023-on-encouraging-note/7102

Dalintis
į viršų