Naminių paukščių ūkyje Lietuvoje patvirtintas didelio patogeniškumo paukščių gripo atvejis, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

„Šiandien didelio patogeniškumo paukščių gripo atvejis Lietuvoje patvirtintas ir naminių paukščių ūkyje, kur savo reikmėms laikyti 27 naminiai paukščiai (vištos, kalakutai, žąsys ir antys)“, – nurodė VMVT.

„Aplink ligos paveiktą ūkį yra nustatytos apribojimų ir stebėsenos zonos, likę gyvi paukščiai bus saugiai sunaikinti, o laikymo vieta – išvalyta ir išdezinfekuota. Į nustatytas apribojimų ir stebėsenos zonas komerciniai paukščių ūkiai nepatenka. VMVT Kauno departamento specialistai įpareigoti suregistruoti visas mažas paukščių laikymo vietas, patenkančias į apribojimų zoną, kurios bus stebimos“, – teigia VMVT.

Didelio patogeniškumo paukščių gripas naminių paukščių laikymo vietose praėjusiais metais nustatytas 16 Europos šalių, daugiausiai protrūkių kilo: Vengrijoje (273), Lenkijoje (51), Prancūzijoje (35), Vokietijoje (29) ir Jungtinėje Karalystėje (15). Kitose šalyse fiksuoti pavieniai šios paukščių gripo atmainos atvejai: Olandijoje, Bulgarijoje ir Ukrainoje – po 9, Slovakijoje – 3, Danijoje, Švedijoje, Čekijoje ir Rumunijoje – po 2, Belgijoje, Airijoje ir Kroatijoje – po vieną.

https://www.delfi.lt/agro/agroverslo-naujienos/europoje-plintantis-pauksciu-gripas-rastas-lietuvos-ukyje.d?id=86188345

Dalintis

Paskelbti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

į viršų