Sumažėjusi paklausa iš Kinijos ir mažesni suvartojimo kiekiai bendrojoje rinkoje turi įtakos Europos kiaulių pramonės produkcijai.

Tikimasi, kad šiais metais kiaulienos gamyba ES sumažės, nes kai kuriems pagrindiniams Vokietijos gamintojams dėl AKM protrūkio yra uždrausta dalyvauti keliose didelėse eksporto rinkose. Manoma, kad vidutinės trukmės žemės ūkio rinkų perspektyvoje, kurią paskelbė Europos Komisija, artimiausiu metu ES kiaulienos paklausa sumažės. Tai yra numatomo Kinijos gamybos lygio atsigavimo rezultatas, kuris per metus greičiausiai sumažins importo iš Europos paklausą. Tikimasi, kad ES kiaulienos gamyba sumažės nuo prognozuojamos 22,9 mln. tonų 2020 m. iki 22,7 mln. tonų 2021 m. Tikimasi, kad ES eksportas sumažės nuo 4,3 mln. tonų 2020 m. iki 3,9 mln. tonų 2021 m.

Nepaisant to, 2020 m. (Sausio – lapkričio mėn.) ES, išskyrus JK, gamyba buvo 21 mln. tonų, 0,7% didesnė nei tuo pačiu metu 2019 m. Šis nedidelis padidėjimas atsiranda nepaisant sutrikimų ir netikrumo, kurių nė viena šalis neišvengė. Vis dėlto vaizdas ES yra nevienodas. Tęsiant ilgalaikę tendenciją, Ispanijos produkcija dominavo, o tai palaikė stipri eksporto prekyba. Vien lapkričio mėnesį skerdimas Ispanijoje padidėjo 15% lyginant su metais prieš.

Tai visiškas kontrastas Vokietijai, kuri patyrė problemų dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) laukinių šernų bandoje ir su COVID-19 susijusių perdirbimo pajėgumų apribojimų, skerdimas lapkričio mėn. sumažėjo 6% (310 000 galvijų). Per metus iki lapkričio mėnesio gamyba Vokietijoje sumažėjo beveik 3% (128 000 tonų). Italija patyrė dar didesnį nuosmukį – gamyba per metus iki lapkričio sumažėjo beveik 14% (180 000 tonų).

https://www.euromeatnews.com/Article-EU-pig-meat-production-to-fall/4475

Share
Go Top