Kiaulių ir kiaulienos importas mažėjo dar prieš AKM protrūkį

Vokietija yra viena didžiausių kiaulių ir kiaulienos importuotojų ES, tačiau šiais metais rinka nebuvo tokia stipri dar prieš AKM protrūkį. 2019 m. buvo importuota apie 13,8 mln. kiaulių. Per tą patį laikotarpį buvo paskersta apie 55 mln. kiaulių, o tai rodo, kad apie 25% Vokietijos produkcijos gaunama iš kitur gimusių paršelių.

Dėl AKM protrūkio, aptikto Vokietijos šernuose, kuris sumažino vokiškos kiaulienos paklausą, gali kilti noras sumažinti gyvų kiaulių importą ir taip sumažinti Vokiškos kilmės produkciją. Jei kiaules būtų galima paskersti ne Vokietijoje, jų rinka būtų didesnė. Tačiau tai gali būti logistiškai sudėtinga, nes kitose šalyse (daugiausia Danijoje ir Nyderlanduose) skerdimo pajėgumai greičiausiai bus nepakankami. „, – komentavo Betanas Wilkinsas, AHDB vyresnysis analitikas.

Manoma, kad Vokietijos rinkoje kiaulių kainos kris, nes šalis gali skersti tik savo produkciją dėl keliose didelėse Azijos rinkose taikomų kiaulienos importo iš Vokietijos draudimų.

Vokietijos statistikos duomenimis, gyvų kiaulių importas į Vokietiją šiais metais jau sumažėjo. Sausio – liepos mėn. buvo importuota 5,8 mln. paršelių, t. y. 7% mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2019 m. Skerdžiamų kiaulių importas sumažėjo iki 1,4 milijono galvų, 600 000 mažiau nei praėjusiais metais. Koronaviruso sukelti sutrikimai tikriausiai tam tikra dalimi paveikė šią tendenciją.
https://www.euromeatnews.com/Article-Double-impact-for-the-German-pork-market/4141

Dalintis

Paskelbti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

į viršų