Labai svarbu patekti į tokias eksporto rinkas kaip ES, perspėja AHDB.

Visiems aišku, kad 2020 m. jokiu būdu nebuvo įprasti metai ir avienos rinka tai pajuto. Mažmeninė paklausa išliko santykinai tvirta, o „Kantar“ duomenys iš tikrųjų rodo, kad sektoriuje augo tam tikros sritys, ypač naminių ėriukų pirkimas. Priešingai, maisto paslaugų sektoriaus uždarymas ilgesniems periodams apribojo paklausą ne vidaus rinkoje.

Pastaraisiais metais Didžiosios Britanijos avienos eksporto apimtys didėjo, ir didžioji šios prekybos dalis vyksta su Europa. Euro ir svaro valiutų kursai taip pat buvo palankūs, padėdami Didžiajai Britanijai parduoti konkurencinga kaina. „Didėjant Didžiosios Britanijos eksportuojamam avienos pertekliui ateityje, laisvosios prekybos su ES poreikis tampa dar svarbesnis.

Pagrindinė Didžiosios Britanijos avienos eksporto rinka ir toliau yra ES, o per 2019 m. joje buvo eksportuojama daugiau kaip 90% viso Didžiosios Britanijos avienos eksporto. Neturint galimybės naudotis laisvosios prekybos sutartimi, tarifai gali pakenkti DB produktų konkurencingumui “, – pridūrė analitikas.
https://www.euromeatnews.com/Article-UK-has-increased-lamb-production-/4225

https://www.euromeatnews.com/Article-UK-has-increased-lamb-production-/4225
Dalintis

Paskelbti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

į viršų