Pasibaigus sanitariniams veiksmams, susijusiems su naujausiu labai patogeniško paukščių gripo (LPPG) protrūkiu komercinės paskirties naminių paukščių populiacijoje, Nacionalinė žemės ūkio ir maisto produktų saugos ir kokybės tarnyba (Senasa) Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijai (WOAH) pateikė savideklaracijos dokumentą, kuriuo patvirtinamas ir palaikomas dabartinis Argentinos, kaip neužkrėstos šia liga šalies, statusas.
Praėjus daugiau kaip 28 dienoms nuo depopuliacijos veiksmų, įskaitant galutinį nukentėjusių ūkių utilizavimą, valymą ir dezinfekavimą, buvo uždarytas paskutinis iš 18 šios teritorijos komercinėse įmonėse užregistruotų LPPG židinių. Be to, remiantis epidemiologinės stebėsenos duomenimis, nuo šių metų birželio mėn. naujų protrūkių naminių paukščių populiacijoje nenustatyta.
Žemės ūkio sekretorius Juanas José Bahillo akcentavo „ekonomikos ministro Sergio Massa skatinamą gamybos sektoriaus, provincijų ir nacionalinių institucijų bendradarbiavimą, dėl kurio Argentinai pavyko atkurti epidemiologinį stabilumą vos per šešis mėnesius nuo pirmojo ligos aptikimo naminių paukščių ūkiuose“.

https://euromeatnews.com/Article-Argentine-closed-the-last-outbreak-in-commercial-poultry-and-declared-itself-a-free-country-of-HPAI/6655

Dalintis
į viršų