Kokie pokyčiai laukia prekybos maisto produktais, gyvūnų transportavimo bei keliavimo su jais Jungtinei Karalystei išstojus iš ES

2020 m. gruodžio 31 d. oficialiai baigs galioti išstojimo susitarimas – t. y. Jungtinė Karalystė (JK) pasitrauks iš bendros Europos Sąjungos (ES) rinkos ir Muitų Sąjungos. Automatiškai tarp šalių nutrūks ir laisvas prekių bei paslaugų judėjimas, todėl svarbu žinoti apie esminius pokyčius, kurie palies maisto produktų eksportą, gyvūnų pervežimus bei keliavimo su gyvūnais augintiniais taisykles.

Iš JK (išskyrus Šiaurės Airiją) į ES gyvūninių maisto produktų importui bus taikomi tokie pat reikalavimai, kaip vežant juos iš kitų ne ES šalių. Tai reiškia, kad Europos Komisija su JK atsakingomis institucijomis susitars ir įtrauks JK (išskyrus Šiaurės Airiją) į sąrašus šalių, iš kurių galima importuoti gyvūninius produktus į ES. Be to, gyvūninių produktų importas bus leidžiamas tik iš JK (išskyrus Šiaurės Airiją) įmonių, kurios įtrauktos į Europos Komisijos patvirtintų trečiųjų šalių įmonių sąrašą. Importuojami produktai turės atitikti visus higienos ir saugos reikalavimus, kiekvienai gyvūninio maisto siuntai turės būti išduotas atitinkamos formos veterinarijos sertifikatas.

Siekiant įvertinti, ar iš JK į ES importuojami gyvūniniai produktai atitinka visus nustatytus reikalavimus, jie bus privalomai tikrinami ES pasienio veterinarijos postuose.

https://vmvt.lt/naujienos/kokie-pokyciai-laukia-prekybos-maisto-produktais-gyvunu-transportavimo-bei-keliavimo-su

Dalintis

Paskelbti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

į viršų