Sausio mėnesį Europos šalyse didelio patogeniškumo paukščių gripas toliau nustatomas laukiniams paukščiams, naujų protrūkių fiksuojama ir naminių paukščių ūkiuose, kuriuose vien tik per šių metų pirmąsias tris savaites sunaikinta beveik 4 mln. naminių paukščių.

Lietuvoje sausio pradžioje užfiksavus pirmuosius atvejus naminių paukščių laikymo vietoje ir tarp laukinių paukščių, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, kol kas naujų paukščių gripo atvejų laukinėje gamtoje ir kitų protrūkių ūkiuose nenustatyta, rašoma pranešime.

Per pastarąsias savaites 6 laukinių paukščių (gulbių, ančių, kiro, garnio) gaišenas, surastas Kauno, Klaipėdos, Tauragės ir Kėdainių apylinkėse, ištyrus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) laboratorijoje, paukščių gripo nenustatyta. Be to, VMVT gavus pranešimą apie 12 naminių paukščių (11 broilerių ir vištos) gaišenas Rudynų miške Šilutės rajone, veterinarijos specialistams jas surinkus ir ištyrus, paukščių gripo viruso taip pat neaptikta.

Situacija dėl paukščių gripo daugelyje Europos šalių išlieka įtempta. Šį mėnesį apie naujus H5N8 potipio paukščių gripo protrūkius informavo Prancūzija (užregistruoti jau net 252 protrūkiai), Vokietija (22), Danija (12), Lenkija (10), po 2 židinius nustatyta Jungtinėje Karalystėje ir Švedijoje, po vieną – Italijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Nyderlanduose, Lietuvoje.

https://www.delfi.lt/agro/agroverslo-naujienos/lietuvoje-nauju-pauksciu-gripo-atveju-nenustatyta-nors-europoje-sio-viruso-plitimas-neslugsta.d?id=86355815

Share

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go Top